February 2011

I want it all and I want it now....

28. february 2011 at 15:49 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  On theme...
Už je to měsíc a já se už sama sebe musím ptát:"Má cenu tam příští rok zase jít?!"Myslím tím koncert The Australian Pink Floyd . Je to jen můj názor, nikoho nechci urazit. :)
Když si to tak nechávám uležet v hlavě, tak postupně zjišťuji, že moje nároky na koncerty jsou čím dál tím vyšší a proto nechci zbytečně vyhazovat peníze za koncert, který mě duševně neuspokojí. Postupně mi dochází, že se mi ten letošní koncert ani až tak nelíbil. Jo byl dobrý, ale prostě něco mi tam chybělo. Vím, že je to revival, že originální Pink Floyd už spolu v životě nezahrají, ale když je to i ten revival, vyprodávají haly, tak by se to mělo floydům podobat,ne?! Letos si tam přikráčel jako největší frajírek McNamara a ruce v kapsách a odzpíval si to. Jako by to byla povinnost. Navíc jeho hlas...nehodí se na Floydy. Absolutně ne. On si tam tam s prominutím "vybékal" a šel. Jo kdyby to zpíval zlatej Steve, tak to by bylo absolutně o ničem jiném. Má hlas podobný Gilmourovi a je zatraceně dobrý, proto musím se vší úctou říct, že písničky, které na tom koncertě zpíval Steve, byly nejlepší. A co mě nejvíc na tom koncertě naštvalo, bylo to, že tam hráli píseň od Bowieho. Jako tak je to revival PF nebo Bowieho?! Dobře, Gilmour s ním zpíval písničku na Live in Gdansk a ještě comfortably numb, ale jako tohle mně osobně naštvalo.
Někteří říkají, že ten koncert byl skvělý, někteří říkají, že byl strašný. Já to okomentuji asi takhle: byl to průměr.
Mě to zkazil McNamara, prostě pardon, ale on mi tam absolutně nesedí a jestli Steve odejde, tak je jasné, že příští rok tam nepůjdu.
Pro mě osobně byl nejlepší koncert TAPF ten první, pro mě první. To bylo něco. The wall live. A ten druhý byl taky skvělý, ale říká se do třetice všeho dobrého, tak nevím. Mě to asi nestačilo.

©weheartit.com

Comeback to the 80´

25. february 2011 at 19:29 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  On theme...
Asi si poslední dobou všímáte, že články nejsou o mém šíleně nudném životě, ale o životě, který mohl být, může být a nemusí...Tenhle týden jsem opět dostala nápad na článek, to víte, když máte kolem sebe tolik lidí, kteří poslouchají drumy, pop, pop-rock, prostě to tady musíte napsat. Nechci, aby se někdo urážel, je to můj názor, tak v klidu ;)
Kolem mě se to teď hemží nejrůznějšími hudebními skupinami, každá je jiného stylu, ale já mám čím dál tím častěji pocit, že hudební vývoj u mé osoby se zastavil. A to díky rockové legendě zvané Pink Floyd.
Jak nečekané, co jiného byste u mě mohli čekat, že?! Ale je to asi takhle, každý si tím projde...vyzkouší nejrůznější styly, od sladkého popíku, přes metal a zastaví se v 70.letech a pak přejde postupně do 80.let. Už jsem se někdy zmínila o tom, že bych chtěla v těch letech žít? Jo, možná bychom se neměli tak dobře, komunismus a všechno, ale když neberu tuhle stránku, ale stránku hudební, bylo by o pro mně osobně ráj.
Dnes to máte samé nové hudební styly...trash metal, black metal, nu metal, disco-punk, gothic rock, hardtechno, folk metal, indie folk, rap rock, urban pop... a tak bych mohla pokračovat...kdo se pak v tom má vyznat?! Když se pak člověk někoho zeptá, co za styl hudby poslouchá a on vám tohle začne jmenovat, bude vám z toho hlava lítat kolem..Neřekne poslouchám třeba rock, ale řekne například indie rock, gothic rock...
V 80´ to bylo jiný. Rozlišovaly se 3 styly. To se mi na tom líbí, bylo v tom jasno. Poslouchal/a jsi buď disco, punk nebo metal. Metalisti nosili dlouhé vlasy a riflovou bundu, ti co poslouchali punk nosili kohouta a steelky a ti co poslouchali disco, tak to si dokážete představit, pastelové barvy....
A dneska? Všichni kombinují všechno, o člověku si pak podle oblečení můžete myslet, že je to největší metalista v okolí a když se ho zeptáte co poslouchá, řekne, že má rád kupříkladu Rihannu. No tak co to potom je?! Fakt, já bych chtěla žít v 80´....
Doufám, že si to někdo přečte ;)
Jinak v posledním čísle časopisu"The world" se Elton John zmínil o Pink Floyd ;)
"Podívejte se na Pink Floyd - to, že spolu nemohou hrát, je naprostá tragédie. Jejich milý bubeník - Nick Mason - byl jsem s ním na svatbě Elisabeth Hurleyové, a on mluvil o tom koncertě, co se chystali hrát v Hyde Parku a když se mnou o tom hovořil, "brečel". Říkal, že na tenhle okamžik čekal hrozně dlouho. Kvůli dvěma lidem v kapele nemohou pracovat a to je "děsivé". Jsou jedna z nejlepších kapel historie."1 ©pinkfloyd.cz

School is my big enemy...

22. february 2011 at 15:59 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  It's only a lifetime
Zdravím ♥
Jsem zpět, to víte, škola je zabiják. Do Pátku tady zřejmě nic nebude, nestíhám, učím se skoro pořád, je to až šílené. Navíc náš nový matikář je idiot, to prostě nejde ani slovy popsat. Ale slibuji, že o víkendu tady bude jeden z mých čím dál tím více obvyklejších článků "na téma..." Děkuji, že si myslíte, že se vyznám v hudbě 80´, ale já se v tom fakt nevyznám :D
Tak se mějte ;)
16
,,Remember when you were young, you shone like the sun 
Shine on you crazy diamond
Now there's a look in your eyes, like black holes in the sky
Shine on you crazy diamond"


Find your hero...

16. february 2011 at 19:39 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  On theme...
Zdravím ♥
Opět jeden z mých nesmyslných článků ;)
Dneska jsem byla velmi pozitivně naladěna, i když počasí nám moc nepřálo.
 Po takovém super snu..Zdálo se mi, že jsem u nás měl koncert David Gilmour a jako hosta tam měl Ricka Wrighta (který už bohužel není mezi námi :_(...) a že jsem jela autem do školy, že začali hrát moje oblíbenou  Wrightovku"Wearing the inside out" a tak jsem přojížděla okolo jednoho domu a že jsem tam viděla ty dva sedět a povídali si spolu a smáli se... Kéž by se čas dal vrátit zpět, kéž bych se narodila o pár let dřív...kéž by Rick neumřel a já bych snad tak ještě spolu s dalšími miliony fanoušků mohla shlédnout poslední koncert originálních Pink Floyd....přání jsou to krásná, ale bohužel nereálná.
Asi jsem se nezmínila, že právě tyto dva mám z PF nejraději. Miluji jejich songy...Wrightovky typu: Wearing the inside out a The Great Gig In The Sky jsou pro mě snad ty nejoblíbenější. Rick měl hodně dobré songy, i když mu v PF nebylo dopřáno zrovna moc prostoru, ovšem abych řekla pravdu, Broken Chrina (1996) se mi od něj nelíbí.
Zato Gilmourovy songy jsou pro mě nepochopitelné. Jak mohl někdo složit tolik známých, úžasných písní?! Jeho písně opravdu stojí za to. Navíc miluji i jeho sólová alba. Kupříkladu, poslední jeho Cd "On an island" je naprosto úžasné. Jenom co to slyším, už se vidím někde o prázdninách, relax. A obzvlášť u písně "Smile" Love it <3
Ale i jeho hity ještě s Pink Floyd stojí za to, abych se o nich zmínila. Coming back to life, High hopes a další jsou pro mě naprostí favoriti...Hlavně když si pustím HH na záznamu koncertu "Live in Gdanks" jak hraje sólo na lap steel guitar a pak konec vybrnkává na španělku. Úžasný nápad! Hned to zní jinak :) Nebo u "Comfortably numb" sólo krásně protáhl, takže z šestiminutovky se stala skoro desetiminutová skladba...Není nad to, když to hudebník prostě umí....
Ale abych nebyla zase tak optimistická, všechny alba se mi nelíbí. No nelíbí, spíš se mi zdá, že je to moc upravené. Když si pustíte píseň "Fat old sun" na CD, je to takové...měkké...Ovšem poté si pusťte stejnou píseň ale na "Live in Gdansk" jo to je pak hned jiný kafe. David tomu na koncertě dodal šílenou dynamiku. Má nádherný hlas, tak nechápu, proč to v té době tolik upravovali. Jistě, dnes se taky šíleně upravují písně na CD, ale je to z důvodu, že zpěváci nemají čistý hlas, sem tam jim přeskočí, nemají čistý tón atd...stejně popoví zpěváci se ani snažit nemusí a mají vyprodané haly a nejhorší na tom je, že zpívají na playback. To nenávidím! Grrr...
Když jsem už u těch Floydů, zmínila jsem se někdy, že bych se chtěla vrátit do minulosti a zkusit si aspoň na chvíli žít v 70.letech? NE?! Tak teď už to víte :)
70.léta byla zajímavá. Floydi byli ve své zlaté éře..album "Meddle" zrovna vydali a to nemluvím o brznkém "Live at Pompeii" <3 oooo....to byly časy...Co já bych za to dala jít na jejich koncert....Kéž by to bylo ještě možné..
Možné by to bylo, ovšem kdybych měla ráda Rogera Waterse. Ten bude mít v dubnu dva koncerty našem hlavním městě, Praze. Bude to "THE WALL LIVE" jenže mě se nelíbí jak zpívá, je mi nesympatický, navíc v podstatě může za rozpad floydů a neměl rád Ricka Wrighta...navíc žaloval Floydy...ty spory potom, stejně to David s Nickem vyhráli a Watersovi v podstatě zbylo jenom to prase....
Tak jsem se opět nějak rozepsala, budu ráda, když si to vůbec někdo přečte..Mějte se ;)
14

Yeah..it´s only a lifetime...

15. february 2011 at 14:49 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  It's only a lifetime
Zdravím ♥
Dneska bych nejraději vyfackala pár idiotů. Jako ty malý fakany bych od malička mlátila, až by byli celí modří...grrr...a pak ty blbečky z protějšího gymplu..To je tak, když je někdo..raději se nevyjadřuji...Proč sakra není více metalistů? Já znám dva a je to málo. Kéž by u nás na škole..aspoň 1!! Asi toho chci moc..lidi si dneska nechají vymývat mozky....Jinak změny příjdou nejspíše v Pátek, o víkendu..bude nový layout...a všechno bude nové ;) 
Dřív to asi nestihnu, je toho teď moc..to víte, nové pololetí :(
Tak se mějte a brzy čekejte novinky ;) 
13

Dear Clarice....

14. february 2011 at 18:19 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  It's only a lifetime
Zdravím ♥
Všem přeji krásné prožizí svátku Sv. Valentýna. :)
Jinak jsem se rozhodla, že pouravím blog. Takhle je to tady o ničem. Pink Floyd vás očividně nezajímaj, takže bude změna :)
Také jsem zjistila, že mě šíleně uklidňuje hlas Anthonyho Hopkinse. To víte, miluji trilogii o Hannibalu Lecterovi, právě koukám na Hannibala :)
Tak se mějte a brzy čekejte změny =)
18

There's gotta be somebody for me out there

12. february 2011 at 21:59 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  It's only a lifetime
Zdravím ♥
Tak, teď mám po lyžáku a popravdě ani nevím co dělat. Odpoledne jsem byla venku a zítra jdu k babičce, takže tam strávím celý odpoledne..Každopádně se chci dívat na "sněženky a machry" aspoň trošku to připomíná náš lyžák...A nemůžu se dočkat, až Běťule přidá fotky na FB a těším se na ty moje v Pondělí do školy...kdybychom se neučili...to by byl ideální stav ;) Tak se mějte a užívejte si víkend ♥
15

Lyžák...

11. february 2011 at 21:39 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  It's only a lifetime
Zdravím ♥
Dneska jsem se vrátila z lyžáku a musím uznat, že to bylo LEGENDÁRNÍ! Absolutně nejlepší akce s těma mojima :* Na to, že je znám teprve půl roku jsou absolutně skvělí, až na nějaké individua, ale i vždycky se mezi jablky najde i to červavé. Bude to asi na dlouho, protože se chci s vámi podělit o hodně zážitků.
Všechno začalo v Pondělí 7.2. kdy jsme měli sraz 7:30 a měli jsme odjet...ovšem se odjelo o 15minut později..Všichni byli namačkaní vzadu, jenom nás 5..Janička, Kačka, Bětule, Víťan a já jsme seděli vpředu...ještě tam byli nějací týpci, jak jsme se později dozvěděli - naši instruktoři. Odpoledne jsme dojeli na místo určení a to - ubytovna.. Ehm...raději bych to nekomentovala, jak to tam vypadalo...trošku jak z doby komunismu..A na to, že jsme bydleli uprostřed ghetta...no to teprve příjde..Odpoledne jsme se rozřaděli do družstev a přidělili nám instuktora..Ehm...první den se zdál jako největší idiot, ale nakonec to byl fakt super týpek. Nebudu vypisovat vše, ale prostě první den večer se hrála flaška, bylo to vážně zajímavé..Někteří lidi se od nás opravdu nezdají...ale jak se říká"Tichá voda, břehy mele" Janin a můj pokoj měl jednu výhodu...bydlely jsme tam jenom 2 a navíc na jiném patře, než všichni od nás, takže nás tam nikdo nechodil kontrolovat..neměla bych to tady asi psát, ale druhý den jsme si dali vodárnu...Ano..já a vodárna...neřekli byste to do mně,že?! :D Tak jsme kecali...Třetí den mi bylo večer absolutně špatně, takže ta diskotéka se Slovákama byla pro mě absolutně na nic, protože za prvné to všechno byli šampónci s 0,0% svalů a 0,0% mozku...navíc se na to nedalo tančit a moje hlava mě bolela natolik, že jsem nakonec měla problém vůbec vstát. Další den, tedy předposlední jsme večer měli opět volný..Ten večer jsme se chtěli dívat na SAW 3D, ale nakonec to stejně skončilo u flašky a na hotelovém pátrání Jany a Vítka. Jana byla kdesi v háji a Vítek se mnou na pokoji...to bylo hlody, co ten tam kecal..nakonec přišla naše tělocvikářka a všechny je našla, takže debata se nedořešila. Ale včera v noci bylo veselo...já měla imaginárního jointa a viděla jsme růžovýho slona a Janička mi říkala pohádka a vůbec jsme se nesmály jak blbci..Ale hlášky jsme tam měli solidní..například já, první den u večeře..S Jančou jsme byly ubytované na pokoji číslo 3..a já u večeře:,,Hmm..tak kdyby něco, jdeme na trojku" a vůbec nebyl výbuch smíchu. Nebo taky..Bětka na mně:,,Hele Michael Jackson." a já:,,Tvl, kde?!" :D vůbec mi to v tu chvíli nedošlo...Mě se to tady nechce ani moc vypisovat, protože vím, že si to nikdo nepřečte, ale bylo prostě luxusně. Hodně jsme se poznali..bylo to prostě jiné než ve škole..klidně bych si lyžák protáhla ještě o týden...Fotky budou v nejbližší době ;)

News from the music world....

6. february 2011 at 12:59 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  On theme...
Zdravím ♥
Přináším nějaké novinky z hudebního světa ;)
» Slash by se chtěl vrátit zpět do GN´R, tedy pokud se mu Axl omluví.
Více ZDE
 » Dommin mají nový videoklip! Je k songu "Closure"
Někdy v Listopadu psali na stránky, ať fanoušci posílají fotky a oni je dají do klipu. Tenhle song se mi nijak extra nelíbí a klip mi spíš připomíná fan made, než official. Posuďte ale sami
Video ZDE
» Podle toho, co napsal Ian W. na twitter, tak si nejspíše koupil dům.
Jinak v nejnovějším čísle Kerrang! je plakát právě Iana ;)
14

One feeling inside you....

5. february 2011 at 20:59 | Posted by » Lilly Manson Rose <3 |  It's only a lifetime
Zdravím ♥
Zabaleno je skoro všechno, zítra poslední věci do kufru a v Pondělí hurá na lyžák..Už se nemůžu dočkat, až tam budeme s holkama jíst dort a pít rychlý špunty...Bude to fajn....Víťa, jak ho znám, tak bude pořád chodit k nám na pokoj, takže ani na lyžáku se ho nezbavíme =)
Taky jsem uvažovala, co udělat s a-town-called-hypocrisy...ZRUŠIT? Asi to bude nejlepší nápad..Nikdo tam nechodí, novinky v poslední době nejsou skoro žádné, až na to, že LPS mají vydat nové CD a že mají nový photoshoot...ale jinak nic extra..Taky to časově nestíhám...Takže se uvidí, ale na 85% se bude rušit :/
13